Омріяна зустріч з природою


Про існування заповідника « Асканія Нова» знають далеко за межами України. Це єдиний у Європі куточок дикого степу, який не зазнав ніякого впливу з боку людини і вражає своєю первозданною красою. Він вважається найдавнішим заповідником на території нашої країни та одним із семи її природних чудес. Помилуватися неповторною красою природи рідного краю – мрія кожної людини. І ось цим и літніми днями мрія багатьох вихованців нашої школи здійснилася. Чудовий відпочинок підготували для своїх дітей дирекція Дудчанського ЗОСШП спільно з батьками, організувавши екскурсію до перлини нашого краю- біосферного заповідника «Асканія-Нова.
Бажаючих виявилося так багато, що екскурсії проводились в два дні. Як добре, що маємо наш шкільний автобус, який швидко домчав нас до омріяного заповідника.
Знайомство розпочалося з ботанічного парку (майже 200 га) з численними штучними озерами і ставками, в якому ростуть дерева і кущі всіх кліматичних зон Землі. Це унікальний острівець природи на Херсонській землі! Як легко тут дихається! Дивовижно, але столітні дерева,рідкісні кущі, трав’янисті рослини, занесені до Червоної книги України, які діти бачили тільки в шкільних підручниках , були поруч!
А попереду – відвідини зоопарку з величезною кількістю звичних та екзотичних тварин.
На території зоопарку ми побачили колишню садибу засновника заповідника «Асканія Нова» Е. Фальц-Фейна, оточену зеленню і різнобарвними квітами – півників (ірисів), бузку, хости.
Спочатку просто вразило, що павичі, качки та гуси просто так, по стежках поруч з нами і по клумбах бігають. Дуже зручна можливість сфотографувати їх поблизу Але не тільки нам подобалися тварини. Сім я диких качечок супроводжувала нашу групу майже до кінця екскурсійної стежини, бо щедра Віка Коваль, з дозволу екскурсовода, пригостила їх хлібчиком. А коли гордий павич на прохання дітей ще й свій казковий хвіст розпустив,захвату школярів не було меж. Далі по шляху ми пройшли повз скульптурну групу з шести скіфських і половецьких «баб». Таких скульптур 11-12 століть збереглося на території заповідника аж 17! Потім вийшли до дуже мальовничої водойми зі штучним островом і там погодували лебедів і риб. Далі наш шлях лежав до парнокопитних тварин: бізонів, зебр, лам, гуанако, верблюдів, козуль та ін.
У кінці подорожі втомлені, але надзвичайно задоволені, діти на пам’ять про екскурсію придбали сувеніри, пір’я павичів, картини з видами заповідника.
Отож, від цієї поїздки ми отримали не тільки величезний заряд позитивної енергії, але й бажання оберігати неповторну флору рідного краю, бережно ставитись до братів наших менших. А кинуті у ставок монетки стали запорукою майбутніх зустрічей з Асканією Новою!
Біда Аліна, учениця 8 класу Дудчанського ЗОСШП

Галереї "Екскурсія до заповідника "Асканія Нова""

Кiлькiсть переглядiв: 1463

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.